Prší? Tančeme!

25.05.2011 23:38

 

 

Něco nádherného pro zamyšlení...

 

Bylo půl deváté, pracovní dopoledne už v plném proudu, když dorazil postarší pán, osmdesátník, k odstranění stehů z prstu. Řekl, že spěchá, že má už na devět něco dalšího domluveno.

Viděl jsem, jak je nervózní, a řekl mu, aby si sedl; věděl jsem, že se na něj sotva kdo podívá dřív než za hodinu. Díval se však pořád na hodinky, a já zrovna neměl pacienta, tak jsem se rozhodl se na jeho ránu podívat. Zjistil jsem, že je dobře zhojena, a tak jsem si promluvil s jedním lékařem a obstaral si vše potřebné k odstranění stehů a převázání rány.
  Zatímco jsem byl takto zaměstnán, zeptal jsem se jej,spěchá-li snad tolik kvůli další návštěvě u jiného lékaře. Odvětil, že nikoliv, že potřebuje jít do sanatoria,aby posnídal se svou ženou.
  Tak jsem se zeptal na její zdraví. Řekl, že tam už nějakou dobu je a že má Alzheimera. A jak jsme tak povídali, otázal jsem se, vyvedlo-li by ji z rovnováhy, kdyby přišel trochu později.
  Odvětil, že jeho žena už dlouho neví, kdo je, a jeho už pět let nepoznává.
  To mne překvapilo a ptám se: "A vy tam přesto docházíte každé ráno, i když ona neví, kdo jste? "Usmál se, poklepal mi na ruku a pravil: "Ona mě nepozná, ale já pořád vím, kdo je ona!"


  Musel jsem zadržet slzy, když odcházel. Na ruce jsem měl husí kůži a pomyslel jsem si: Tak takovou lásku bych chtěl v životě mít.

 

Opravdová láska není tělesná  ani romantická.

Skutečná láska spočívá v přijímání všeho co je, bylo, bude a nebude. 
 
Nejšťastnější lidé nemusí zrovna mít to nejlepší ze všeho, oni si udělají to  nejlepší z toho, co mají. 

 

V životě nejde o to, jak přežít bouři, nýbrž jak tančit v dešti. 
 
Všichni stárneme; už zítra může dojít na vás. Užívejte si už nyní života naplno. 
Má omezenou dobu platnosti.

—————

Zpět